Wydarzenia_szkolne

Samorzad_Uczniowski_2021_22_juz_dziala
Samorząd Uczniowski 2021/22 już działa!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zadeklarowania swojego udziału w pracach Samorządu Uczniowskiego. Działalność tego organu obejmuje wiele projektów i zadań na rzecz szkoły. Członkowie reprezentują interesy wszystkich uczniów szkoły wobec rodziców i nauczycieli.

Cittaslow_honorowe_krwiodawstwo
Cittaslow i honorowe krwiodawstwo

20 września 2021 r. w ramach trwającego w naszym mieście "Tygodnia Cittaslow" uczniowie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji poboru krwi jak również w dobrowolnym szczepieniu przeciwko COVID 19.

Kajakiem_po_Krutyni
Kajakiem po Krutyni

Tego dnia przepłynęliśmy trasę liczącą 13 km, rozpoczynając spływ we wsi Krutyń. Po dopłynięciu do miejsca docelowego - Ukty rozpaliliśmy ognisko,

Nowe_oblicze_szkolnej_stolowki
Nowe oblicze szkolnej stołówki

Od 9 września 91 mieszkańców szkolnego internatu podczas posiłków może cieszyć swe oczy nowym obliczem stołówki szkolnej. Niech to świeżo odmalowane wnętrze służy pysznym posiłkom, wesołym pogawędkom i podtrzymywaniu przyjacielskich relacji. Smacznego!

Nowy_rok_szkolny_pierwsze_sukcesy
Nowy rok szkolny i pierwsze sukcesy

Tegoroczny pierwszy dzień nowego roku szkolnego możemy zaliczyć do niezwykle udanych, a o jego wyjątkowości zdecydował fakt powstania nowego wielofunkcyjnego kompleksu rekreacyjno - sportowego, którego otwarcia dokonano pierwszego września na terenie Zespołu Szkół im. M. Rataja w Reszlu.

Zakonczenie_roku_szkolnego_2020_21
Zakończenie roku szkolnego 2020/21

Za nami kolejny rok szkolny, wyjątkowy, ponieważ w przeważającej części oparty na nauce zdalnej. Odczuliśmy brak szkolnych uroczystości, integracji klas, wspólnych projektów. Na szczęście zdążyliśmy i na tyle, na ile czas pozwolił, nadrabialiśmy, ciesząc się spotkaniem po wielu miesiącach przerwy.

Kajakowa_integracja_klasy_pozarniczej
Kajakowa integracja klasy pożarniczej

Nie sposób zaprzeczyć, iż koniec roku szkolnego wprawia w nastrój wakacyjnego chilloutu. A gdy dodać do tego piękne okoliczności przyrody, bliskość wody i doskonałe towarzystwo, mamy pewność, że spełnione zostały wszystkie warunki, by wynagrodzić wszelkie trudy nauki zdalnej.

Wycieczka_do_kina
Wycieczka do kina

W słoneczną środę 16 czerwca bieżącego roku klasy 2TDA,1TGD oraz 2TG wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do kina „Helios” w Olsztynie.

Informujemy że bierzemy udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z SERCEM"
Zachęcamy wszystkich do udziału w dniu 29 września 2021. Będziemy czytali w bibliotece szkolnej i na zajęciach z paniami Danutą Machnio i Wiolettą Drężęk-Bołtruczek.

cyberprzemoc
...

Architektura Krajobrazu

...

Technologia Drewna


...

Informatyka i e-Sport


...

Szkoła Branżowa I st. wielozawodowa

...

Grafika i poligrafia cyfrowa

...

Szkoła Branżowa I st. stolarska

...

Liceum Ogólnokształcące

WSPIERAJĄ NAS

Festool
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
DFM Sp. z o.o. producent mebli tapicerowanych
Primavera Furniture
Wydział Nauk Technicznych UWM
Warmińsko-Mazurska Agencja Energetyczna
Ochotnicza Straz Pożarna w Reszlu