Erasmus+

“_Rataj”_Erasmus_2024_chorwackim_Splicie
“Rataj” z Erasmus+ 2024 w chorwackim Splicie

Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku w ramach programu Erasmus+ odbyłam kurs Game Based Learning. Wszystkie zajęcia odbywały się stacjonarnie w chorwackim Splicie.

Erasmus
Erasmus+

Chwila wspomnień - relacja pani Katarzyny Kurgan-Romańczuk z wyjazdu na Maltę w ramach realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus+.

edycja_#Erasmusdays
7 edycja #Erasmusdays

Erasmus + w Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu zadomowił się na dobre. Podejmowane działania projektowe realizują założone cele.

Erasmus_slonecznej_Hiszpanii
Erasmus + w słonecznej Hiszpanii

Podczas, gdy wszyscy szykowali się do wakacyjnego odpoczynku, nauczyciele z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu rozpoczynali dwutygodniowe szkolenia w Hiszpanii w ramach realizacji celów projektu Erasmus +.

Telekonferencja_litewskim_olimpijczykiem
Telekonferencja z litewskim olimpijczykiem

ERASMUS + to nie tylko doskonalenie różnorodnych kompetencji ale też nowe interesujące znajomości. Owocem takich znajomości było spotkanie on-line uczniów Zespołu Szkół im. M. Rataja z jednym z najlepszych biathlonistów zimowych świata, Tomasem Kaukenasem z Litwy

Bliskie_spotkania_jezykiem_angielskim_na_Malcie
Bliskie spotkania z językiem angielskim na Malcie

Z pozoru, szkoła to domena nauki uczniów. O, jakże to mylny stereotyp. Nauczyciele również się uczą. I to nie tylko tego, co potrzebne do nauczania, ale też wielu kompetencji dla rozwoju osobistego i społecznego. Takie możliwości stwarza i daje program ERASMUS Plus.

Erasmus_Zespole_Szkol_Reszlu
Erasmus+ w Zespole Szkół w Reszlu

Od roku 2021 jesteśmy beneficjentem programu Unii Europejskiej Erasmus+ i otrzymaliśmy akredytację na 3 lata. Grant przyznany w pierwszym roku w wysokości 14.460 euro został przeznaczony na realizację celów projektu poprzez udział pięciu nauczycieli w metodycznych kursach zagranicznych we Włoszech.

Edycja_ErasmusDays
6 Edycja ErasmusDays

W dniach 13-15 października 2022 r. na całym świecie organizowane były dni projektu Erasmus #ErasmusDays. W tym czasie w wielu krajach odbywały się spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których można było posłuchać (lub opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+ oraz wspólnie celebrować jego 35-lecie.

 
 

WSPIERAJĄ NAS

Festool
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
DFM Sp. z o.o. producent mebli tapicerowanych
Primavera Furniture
Wydział Nauk Technicznych UWM
Warmińsko-Mazurska Agencja Energetyczna
Ochotnicza Straz Pożarna w Reszlu