To już tradycja
Tradycją w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu, stały się jesienne i wiosenne akcje honorowego krwiodawstwa.
W piątek, 30 marca 2012 roku, już po raz ósmy, do Reszla przyjechali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, tym razem Oddziału Terenowego w Bartoszycach.
Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja są doskonale zorientowani, kto może oddać krew. Dzięki kampanii informacyjnej, prowadzonej przez opiekunkę krwiodawców, na akcję już nie stawiają się osoby przeziębione, zażywające leki, rekonwalescenci… Bo krew jest potrzebna, ale tylko od zdrowych dawców.
Stałe grono szkolnych krwiodawców co roku powiększa się o nowe osoby, pragnące pomóc innym i dumne z tego, co robią.
W piątek, 30 marca, po raz pierwszy krew oddał Łukasz, uczeń drugiej klasy Technikum Informatycznego. Tego dnia obchodził swoje osiemnaste urodziny, został więc najmłodszym krwiodawcą. Gratulujemy wyjątkowego startu w dorosłość!
21 litrów krwi, uzyskanej dzięki odwadze i bezinteresowności młodzieży oraz pedagogów, to świąteczny dar, ratujący ludzkie życie.
Ostatnie artykuły z tego działu:
Niezapomniana wycieczka do Zakopanego, Krakowa i OświęcimiaTARGI PRACY I EDUKACJI 2026 - BYLIŚMY TAM!Klasa 4TG w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ReszluHejt to nie zabawa - spotkanie młodzieży z przedstawicielem Fundacji Hejt OFFStażyści z misją: Czysta planeta przede wszystkimnastępne ...























Witaj Ósmoklasisto!
Szukasz szkoły, która odpowiada Twoim zainteresowaniom?
Szkoły, w której znajdziesz ciekawe kierunki i nowoczesny sprzęt?
Przyjdź do nas!
Strona Rekrutacji Kandydatów >>
Oferta kształcenia na rok szkolny 2026/2027
WSPIERAJĄ NAS