Nasi uczniowie ruszyli Do dzieła!
Dnia 17 października nasi uczniowie klas VTIA i II TG podczas lekcji języka polskiego uczestniczyli w akcji “Noc bibliotek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu. Tegorocznej akcji towarzyszyło hasło “Do dzieła!”. Podczas przygotowanych przez pracowników biblioteki i praktykantów z naszej szkoły zajęć młodzież “Rataja” miała okazję poznać twórczość współczesnej piosenkarki SANAH, która interpretuje wiersze wybitnych poetów. Uczniowie wysłuchali teledysków” “Hymn” J. Słowackiego, “Ofelia” M. Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, “Pisz do mnie listy” K. K. Baczyńskiego, “Nic dwa razy” W. Szymborskiej, “Warszawa” J. Tuwima. Praktykanci przedstawili szkice interpretacyjne i ciekawostki o autorach wierszy. Każdy z utworów był okazją do dyskusji o współczesnej interpretacji klasycznej poezji i patriotycznej wymowie teledysków do utworów. Uczestnicy byli zgodni, że działalność SANAH to wielkie zasługi dla polskiej i nie tylko polskiej poezji. Spotkania kończyły się wspólnym śpiewem karaoke wybranego utworu piosenkarki. Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejne pomysły współpracy.
Ostatnie artykuły z tego działu:
Zakończyliśmy rok szkolny 2025/2026Dwa wyjątkowe dni, dziesiątki uśmiechów i mnóstwo inspirujących spotkań!I Turniej Koszykówki 3x3 - 16 czerwca Niezapomniana wycieczka do Zakopanego, Krakowa i OświęcimiaKlasa 4TG w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlunastępne ...WSPIERAJĄ NAS







