






Wydarzenia_szkolne
W naszej szkole zakończyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
Dn. 15 kwietnia Szkolne Koło Wolontariatu udało się z wizytą do Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Celem wizyty było przekazanie wielkanocnych kartek z życzeniami od całej szkolnej społeczności - wykonanych przez uczniów klas graficznych
Warsztaty robienia palm wielkanocnych to tradycyjne wydarzenie, które odbywa się w wielu miejscach w Polsce w okresie przed Świętami Wielkanocnymi.
Z duma informujemy, że nasi tegoroczni uczniowie klas V uzyskali - 100 % zdawalności w części praktycznej - technikum grafiki i poligrafii cyfrowej i technikum architektury krajobrazu
4 kwietnia uczniowie klas 5 TGD i 4 TIA uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kętrzynie p. Monika Kochanowską. Wydarzenie zorganizowano w ramach programu „Młodzi Świadomi” - nowej inicjatywy edukacyjnej, która wystartowała w tym roku szkolnym w województwie warmińsko-mazurskim.
Ranek 2 kwietnia 2025r. powitał nas pięknym słońcem ☀️i błękitnym niebem. Tego dnia uczniowie klas maturalnych Z. S. im. M. Rataja wraz z wychowawcami oraz Ks. Bartkiem Koziej zaplanowali przedmaturalną pielgrzymkę do Sanktuarium M. B. Świętolipskiej.
20 marca w internacie szkolnym odbyło się kolejne z cyklu spotkań ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy oraz specjalistą psychoterapii uzależnień p. Danielem Sapińskim.
Za nami wielkie emocje i niezapomniana rywalizacja w konkursie matematycznym „1 z 10”! Po tygodniach zmagań, eliminacji i przygotowań, nasi uczniowie stanęli do walki z reprezentantami PCE Kętrzyn w wielkim finale.